d/s bezpieczeństwa

Strona główna

W związku z realizacją uchwały Rady Ministrów z dnia 7 listopada 2006r. w sprawie działań administracji rządowej przeciwko przemocy
w szkołach został powołany szkolny koordynator do spraw bezpieczeństwa, którym została Pani mgr Agnieszka Wiśniowska.

Do zadań koordynatora należy integracja działań wszystkich podmiotów szkolnych (nauczycieli, uczniów i rodziców) oraz współpracujących ze środowiskiem w zakresie bezpieczeństwa.

"Szkoły Promującej Bezpieczeństwo"

3 października 2013 roku w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo". Wśród zaproszonych 30 placówek oświatowych województwa małopolskiego, wzorowo realizujących założenia projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, znalazła się nasza szkoła., którą reprezentowała Pani Dyrektor Irena Gach oraz Pani Agnieszka Wiśniowska, koordynator d/s bezpieczeństwa. Certyfikaty wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. insp. Paweł Dierżak wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty Aleksandrem Palczewskim.

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa to projekt, który powstał w wyniku wieloletniej współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i policji holenderskiej. Placówka realizująca program zobowiązana jest do zbadania w jakim stopniu uczniowie, ich rodzice i nauczyciele czują się bezpiecznie w szkole i w jej otoczeniu oraz podjęcia wszelkich działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa. Jednym z kluczowych elementów związanych z realizacją projektu jest zaproszenie do współpracy i zaangażowanie jak największej liczby partnerów zewnętrznych. Podjęte przez placówkę działania, ujęte w tzw. Zintegrowanym Planie Działania, podlegają ocenie podczas Audytu przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Najwyższym wyróżnieniem dla szkoły związanym z realizacją projektu jest otrzymanie Certyfikatu ,,Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”.

Dla przybyłych na uroczystą certyfikację gości Policja przygotowała niespodziankę: pokaz walk, na którym chętni mieli okazję przymierzyć policyjny strój, pokaz sprzętu i broni Jednostki Specjalnej Policji oraz warsztaty kryminalistyki, podczas których pod okiem policyjnych techników kryminalistyki uczestnicy spotkania w profesjonalny sposób zdejmowali odciski palców.

Dla ucznia

Pierwsza pomoc